Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YENİDEN REFAH PARTİSİ GENEL BAŞKANI ERBAKAN BARTIN’A GELDİ

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan hafta sonu Bartın’a geldi. Yeniden Refah Partisi Bartın İl Başkanlığı’nın daveti üzerine Bartın’a gelen Dr. Fatih Erbakan Bartın’da partisinin il binasının açılışını gerçekleştirirken ayrıca esnaf ve bir dizi ziyaretlerde bulundu. Parti binasında vatandaşlara seslenen Erbakan, “Bizim iktidarımızda kamuda, bürokrasi ve devlet kademelerinde akrabalık, yandaşlık, hemşerilik, okul arkadaşlığı değil, ehliyet, liyakat ve adalet hakim olacak. İşte Milli görüş, bizim inancımız, anlayışımız budur. Bizim ecdadımız bu prensiplerle dünyaya hakim oldular.”ifadelerine yer verdi.

Okunma: 1183

19.02.2020 14:23

Facebook'ta Paylaş

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan hafta sonu partisinin il başkanlığı binasının açılışını gerçekleştirmek ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Bartın’a geldi.

Bartın ziyaretinde Dr. Fatih Erbakan'ı kalabalık partili topluluğu mücahit Erbakan sloganları ile karşıladı.

Parti binasının açılışından sonra il binasının balkonuna çıkan Erbakan buradan vatandaşlara seslendi.

“Bizim iktidarımızda kamuda ehliyet, liyakat ve adalet hakim olacak”

Erbakan yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi, “Bizim iktidarımızda kamuda, bürokrasi ve devlet kademelerinde akrabalık, yandaşlık, hemşerilik, okul arkadaşlığı değil, ehliyet, liyakat ve adalet hakim olacak. İşte Milli görüş, bizim inancımız anlayışımız budur. Bizim ecdadımız bu prensiplerle dünyaya hakim oldular. Yeniden Refah iktidarından bizler adeta bir hekim sorumluluğunda hareket edeceğiz. Bir hekim hastasının dinine diline ırkına memleketine mezhebine kılığına kıyafetine bakıyor mu hayır. Hekimin tek derdi hastasının hastalığına deva bulmak. Biz inancımızın, Milli Görüş'ün bir gereği olarak Yeniden Refah iktidarında 83 milyonu Türk Kürt, Alevi Sünni, laik dindar, doğulu batılı diye ayırmayacağız. Biz bir insanın ehliyetli ve liyakatli olup olmamasına bakacağız. Bizler de milli görüş olarak, Yeniden Refah kadroları olarak insanlarımızı dinine, diline, ırkına, mezhebine, siyasi görüşüne göre ayırt etmeyeceğiz.

 Bugün bizim arkamızda medya desteği, holding patronları, sermaye, iktidar gücü, dış güçlerin desteği olmasa da biz bu sadık, bu samimi, bu ihlaslı, vatana, millete ve insanlığa hizmet aşkıyla tutuşan, siyaseti bir ibadet olarak yapan bu kadrolarla inşallah zaferi kazanacağız, iktidara geleceğiz ve milletimizi de İslam âlemini de 7 milyar insanlığı da maddi ve manevi sıkıntılarından biz kurtaracağız. Türkiye'nin dört bir yanında gördüğümüz bereketi Bartın'da da görüyoruz, yaşıyoruz. Bu Milli Görüş bereketidir, bu Erbakan Hoca'mızın, bu sahip olduğumuz inancımızın, temel prensiplerimizin sıkı sıkıya bağlı olduğumuz değerlerimizin bereketidir.” ifadelerine yer verdi.

“Milli Kaynak Üretme Genel Müdürlüğü’nü kuracağız”

Erbakan açıklamalarına şöyle devam etti, “Bizim yıllardan beri söylediğimiz borç ve faiz ekonomisi şimdi 'antep fıstığı' ekonomisine döndü. Biz eğer iktidarda olsaydık asgari ücret 3 bin TL olacaktı önümüzdeki dönemde de gerçek enflasyon oranına göre 3 bin 900 lira olacaktı. Bu zamların maliyetini borçsuz zamsız vergisiz milli kaynak paketlerinden karşılayacağız. Bunun yolu üretim, istihdam, ihracat seferberliğinden geçer. Biz Milli Kaynak Üretme Genel Müdürlüğü'nü kuracağız.”dedi.

Parti binasının açılışının ardından öğle namazını  Şadırvan Camii’nde kılan Erbakan daha sonra Bartın’da esnaf ziyaretlerinde bulunduktan sonra ilimizden ayrıldı.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin