Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YENİDEN REFAH PARTİSİ’NDEN ''SENİNLEYİZ KUDÜS'' MİTİNGİNE DAVET

Yeniden Refah Partisi, ABD Başkanı Donald Trump'ın açıkladığı sözde barış planına tepki göstermek amacıyla "Seninleyiz Kudüs" mitingi düzenleyecek. Yeniden Refah Partisi Bartın İl Başkanlığı Sakarya’da düzenlenecek olan mitinge tüm Bartınlıları davet etti.

Okunma: 1468

04.02.2020 14:28

Facebook'ta Paylaş

Yeniden Refah Partisi Bartın İl Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, 9 Şubat saat 14.00'de Sakarya Kent Meydanı'nda Filistin ve Kudüs'e destek için yapılacak mitinge, çok sayıda sivil toplum kuruluşu ile partilinin destek vereceği belirtildi.

ABD Başkanı Trump ile İsrail Başbakanı Netanyahu'nun sözde "yüzyılın anlaşması" planı adı altında işgali meşrulaştırmaya çalıştıkları belirtilen açıklamada şöyle denildi;

"Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa ve Kudüs, 1,5 milyar İslam dünyası için mukaddes ve asla vazgeçilemez bir mekandır. Hazreti Ömer, Selahaddin Eyyübi ve Sultan Abdülhamid Han'ın mirası olan Kudüs hakkında alınan bu kararı, tüm İslam alemine karşı bir provokasyon olarak değerlendiriyoruz. Bu kararı reddediyor, yok hükmünde görüyoruz. Kudüs sahipsiz değildir. 'Gün bu gündür' diyerek tüm halkımızı mitinge davet ediyoruz."

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin